Blog

Do czego służą nitownice radialne?

21 grudnia 2021

Nitownice radialne są przeznaczone do dużych oraz mniejszych zakładów, ponadto można ich używać do nitowania masowego. To mechaniczne urządzenie jest napędzane dwoma silnikami, których moc wynosi 0,75 kW. Pomimo tak dużej mocy, nitownice radialne są urządzeniami, które charakteryzują się cichą pracą. Zakres pracy tego urządzenia obejmuje nity do średnicy dziesięć milimetrów.

Jakie zastosowania mają gratowarki do blach?

7 grudnia 2021

Obróbka metalu to ważny element działalności firm z wielu branż. Właśnie dlatego powinna być wykonywana przy użyciu specjalistycznych, dobrej klasy narzędzi. Ma to ogromne znaczenie dla wysokiej jakości obrabianego elementu i wpływa na jakość produktu finalnego. Aby idealnie ukształtować materiał i pozbyć się ostrych krawędzi, zadziorów i odprysków z jego powierzchni należy wykorzystać gratowarki do blach. Co to za urządzenia i jakie mają zastosowanie? I dlaczego warto uczynić z nich użytek na potrzeby procesu produkcyjnego? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Jak zbudowana jest wycinarka wodna?

7 października 2021

Woda z dodatkiem materiału ściernego, pod ogromnym ciśnieniem jest w stanie przecinać różnego rodzaju tworzywa. Mogłoby się więc wydawać, że działanie takiej siły nie pozwoli precyzyjnie pracować na małych elementach czy frezować. Jednak w praktyce okazuje się, że wycinarki wodne tną dokładnie i niezależnie od tego, czy frezowaniu poddawany jest metal, guma, tekstylia czy szkło. Dodatkowo urządzenie to pracuje w bardzo szybkim tempie.

Obsługa prasy hydraulicznej - zasady BHP

17 sierpnia 2021

Prasa hydrauliczna to urządzenie, które służy do obróbki technicznej materiału poprzez jego wykrawanie, rozcinanie, wygniatanie czy dziurkowanie. Prasy hydrauliczne znajdują zastosowanie niemal w każdej dziedzinie przemysłu, szczególnie jednak w branży samochodowej, lotniczej oraz elektronicznej. Prasy hydrauliczne są również wykorzystywane w przetwórstwie surowców wtórnych i tworzyw sztucznych.

Do czego służą klucze kontrolno-pomiarowe?

5 sierpnia 2021

Klucze kontrolno-pomiarowe należą do precyzyjnych narzędzi, wykorzystywanych w wielu branżach. Szczególnie sprawdzają się tam, gdzie połączenia śrubowe są istotne dla bezpieczeństwa człowieka oraz jakości produkowanego wyrobu. Narzędzia te spotyka się dziś zarówno na wyposażeniu fabryk i przyfabrycznych laboratoriów, jak również w wyspecjalizowanych warsztatach, między innymi z branży motoryzacyjnej.

Jak wygląda proces walcowania blach?

20 czerwca 2021

Walcowanie blach to jedna z najbardziej popularnych metod obróbki plastycznej. Pozwala ona na zmianę kształtu oraz struktury metalu lub stopu, z jakiego wykonana jest dana powierzchnia walcowana. Walcowanie blach polega na kształtowaniu materiału przy zastosowaniu profesjonalnych urządzeń do walcowania. Walcarka do blach pozwala na przeprowadzenie obróbki materiału przy zachowaniu powtarzalności oraz precyzji wykonania danego produktu.

Kiedy ciąć wodą, a kiedy laserem?

1 czerwca 2021

Wycinarki wodne to rodzaj precyzyjnej maszyny tnącej, która wykorzystuje moc wody pod ciśnieniem do cięcia metalu, kamienia, szkła i innych materiałów. Pierwszym pytaniem, jakie może się nasunąć, jest to, czy w ogóle należy uskuteczniać cięcie wodą do danego projektu.

Zgrzewanie tworzyw sztucznych

12 maja 2021

Zgrzewanie tworzyw sztucznych jest bardzo ważnym elementem procesu produkcyjnego, mającym wpływ na efekt finalny produktu. Aby ten proces przebiegał sprawnie i wydajnie niezbędne stają sięspecjalistyczne urządzenia, a są nimi zgrzewarki do plastiku i innych materiałów, opartych na baziepolimerów syntetycznych. Dzięki tego rodzaju urządzeniom łączenie tworzyw sztucznych może odbywać się w sposób ciągły i bezproblemowy.