Blog

Działanie prasy hydraulicznej

24 lutego 2021

Prasy hydrauliczne to narzędzia uciskowe, których praca opiera się na prawie Pascala. Oznacza to, że maszyna wykorzystuje ciśnienie wewnętrzne cieczy, znajdującej się w zamkniętym układzie hydraulicznym do obróbki różnego rodzaju tworzyw.

Zasady konserwacji maszyn przemysłowych

2 lutego 2021

Konserwacja maszyn to bardzo ważne działanie, które ma znaczący wpływ na przebieg procesu produkcyjnego. Maszyny i urządzenia, które pracują nieprzerwanie i poddane są intensywnej eksploatacji, muszą być co jakiś czas dokładnie sprawdzane celem wymiany zużytych części lub wyczyszczenia, umycia, odtłuszczenia i zdezynfekowania podzespołów.

Znakowanie z użyciem pras udarowych EMG Presses

13 stycznia 2021

Prasy ręczne oprócz zastosowań montażowych mogą również służyć jako nośnik siły do znakowania różnorodnych elementów. W tym celu prasa ręczna zębata lub kolanowa o odpowiedniej sile powinna zostać wyposażona w odpowiednie narzędzie wybijające znaki.

Łączenie przez przetłaczanie - czym jest?

31 grudnia 2020

Łączenie blach to czynność wykonywana w wielu dziedzinach przemysłu. Istnieje wiele rodzajów połączenia blach, a wybór konkretnego z nich zależy od oczekiwanych efektów. Jedną z popularniejszych metod jest łączenie za pomocą przetłoczenia, czyli tzw. toxowanie lub klinczowanie. Posiada ono szereg zalet, ale na początek warto skupić na tym, czym tak naprawdę jest ten sposób łączenia.

Charakterystyka pras montażowych

28 października 2020

Prasy montażowe to szereg urządzeń, mających bardzo wszechstronne zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki. Dzięki ich wykorzystaniu można wykonywać montaż elementów i stworzyć z nich jedną całość. Łączenie poszczególnych detali jest bardzo ważne w procesach produkcyjnych.

Ukosowarki do blach - precyzyjne ukosowanie

28 października 2020

Precyzyjna i fachowa obróbka materiału wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn, dzięki którym proces technologiczny produkcji będzie odbywał się sprawnie i bez zakłóceń. Do najważniejszych i bardzo popularnych maszyn należą ukosowarki. Dzięki ich wykorzystaniu można przygotowywać krawędzie blach, rur i profili do dalszej obróbki, polegającej na nadaniu im wymaganych skosów.

Czym są narzędzia skrawające?

28 października 2020

Narzędzia skrawające to grupa urządzeń, która służy do obróbki ubytkowej materiału. Polega na skrawaniu jego fragmentów w celu ukształtowania pożądanej formy, powierzchni i rozmiaru. Dzięki takim akcesoriom możliwa jest wydajna praca przy różnego rodzaju powierzchniach i - w zależności od użytego narzędzia - można dokonać tego zadania różnymi metodami np. przy pomocy noży tokarskich, wierteł lub frezów.

Jak działają wiertarki stołowe?

28 października 2020

Wiertarka, to jeden z podstawowych sprzętów w warsztacie. Kompaktowe rozmiary, szerokie zastosowanie i prosta obsługa to podstawowe zalety wiertarek ręcznych. Istnieją jednak prace, przy których potrzebna jest idealna precyzja - warto wtedy mieć do dyspozycji wiertarkę stołową. Jak są zbudowane i jak działają tego typu urządzenia?