Blog

Jak giąć rury - najważniejsze zasady

5 września 2022

Gięcie rur to coraz powszechniejsza metoda stosowana najczęściej w przemyśle metalowym. Nowoczesne giętarki do rur, takie jak chociażby dostępne w ofercie: https://polwelt.pl/oferta/gietarka-do-rur pozwalają uzyskać bardzo dobre walory estetyczne, a same koszty produkcji są bardzo często niższe niż tradycyjnego spawania. Dodatkowo przemawia za tym możliwość uzyskania seryjnej produkcji niezależnie od materiału, z którego wykonano rurę. Technologia CNC pozwala wykonać bardzo precyzyjnie, nawet nietypowe elementy.

Ukosowarka ręczna czy ukosowarka stacjonarna?

24 czerwca 2022

Fazowanie i ukosowanie blach jest procesem, do którego najlepiej będzie wykorzystać specjalistyczny sprzęt, pozwalający na wykonanie skutecznej obróbki krawędzi materiału i to pod różnym kątem, co pozwala na uzyskanie ukosu. Tego typu czynność można stosować w przypadku takich elementów metalowych jak blachy, pręty oraz rury. Uzyskana podczas fazowania gładka i równa krawędź, zostaje idealnie przygotowana do jej dalszej obróbki w postaci spawania, montażu lub malowania.

Fazowanie blach na promień - na czym polega?

24 czerwca 2022

Wiele różnych elementów metalowych wymaga obróbki. I nie inaczej jest w przypadku blach, które następnie mają zostać poddane spawaniu. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne urządzenie, jakim jest ukosowarka do fazowania na promień. To właśnie dzięki niej mamy możliwość odpowiedniego przygotowania krawędzi blachy do dokładnego spawania elementów.

Jak działa prasa pneumatyczna?

18 maja 2022

Prasy pneumatyczne są jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów obrabiarek wykorzystywanych do przekształcania różnego rodzaju elementów metalowych. Znajdują one zastosowanie podczas przeprowadzania szeregu zadań w obrębie przemysłu. Jak działa prasa pneumatyczna i dlaczego warto się na nią zdecydować? Prasy pneumatyczne od jakiego producenta warto wybrać? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Do czego może przydać się nitownica?

21 kwietnia 2022

Nitownica to niezawodne urządzenie pozwalające na szybkie łączenie różnorodnych elementów. Zastosowanie nitownic jest bardzo szerokie. Sprzęt ten doskonale sprawdza się podczas wykonywania wielu pracach budowlanych. Ponadto służy niezawodnie w przemyśle lotniczym oraz aeronautyce. Prosty i niedrogi model niejednokrotnie przydaje się w domowym warsztacie każdego majsterkowicza.

Czym jest gratowanie i jak je wykonać?

17 marca 2022

W wyniku procesu obróbki bardzo często możemy spotkać się z występowaniem tzw. zadziorów, w celu pozbycia się wspomnianych efektów istotne jest uwzględnienie procesu, jakim jest gratowanie. Ważne jest usunięcie powyższych ubytków z tego względu, że powierzchnia blachy, zawiera ostre krawędzie, a co za tym idzie, jest niebezpieczne i może powodować skaleczenie. Gratowanie jest również istotne, gdyż umożliwia nam na uzyskanie odpowiedniego efektu również w kwestii estetycznej.

Jak ciąć rury piłami tarczowymi?

21 lutego 2022

Systemowe piły tarczowe to urządzenia, które ze względu na swoją wysoką wydajność, efektywność i szybkość działania, wielokrotnie mogą okazać się niezastąpionym narzędziem w wielu gałęziach przemysłu. Tego typu maszyny doskonale sprawdzają się w przypadku cięcia rur i profili stalowych.

Jakie są rodzaje pras montażowych?

27 stycznia 2022

Prasy montażowe to mechanizm wykorzystywany od dziesięcioleci w różnych gałęziach przemysłu. Ich odpowiednie użycie znacząco przyspiesza wykonywanie poszczególnych zadań. W zależności od rodzaju prasy oraz profilu przedsiębiorstwa konieczny jest dobór odpowiedniego typu urządzenia. Jakie są najczęściej wykorzystywane rodzaje pras montażowych?

Zwijarki do blach - trójwalcowe czy czterowalcowe?

5 stycznia 2022

Wśród wielu różnorodnych maszyn powszechnie wykorzystywanych podczas procesu obróbki metali, jedną z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych, jest zwijarka do blach. Przy pomocy tego narzędzia można z łatwością zwijać, odkształcać i nadawać materiałom pożądane krzywizny.