Blog

Co można ciąć wodą?

4 stycznia 2023

Na czym polega cięcie wodą i dlaczego warto zdecydować się na ten sposób obróbki materiałów konstrukcyjnych? Co można ciąć wodą? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule!

Czym jest klinczowanie blach?

5 grudnia 2022

Klinczowanie blach jest innowacyjnym procesem technologicznym mechanicznego łączenia blach na zimno. Dzięki wspomnianej technice mamy możliwość trwałego, szybkiego, a co ważniejsze bezpiecznego połączenia zarówno elementów stalowych, aluminiowych, jak i innych stopów.

5 argumentów za cięciem wodą

2 listopada 2022

Cięcie wodą, obróbka, żłobienie i wycinanie różnorakich kształtów jest możliwe przy pomocy cięcia wodą. Precyzja tej techniki odkrywa przed nami nowe możliwości i jest coraz chętniej stosowana.

Cięcie tlenem - jak to wygląda?

20 października 2022

Jednym z najstarszych sposobów cięcia stali jest cięcie tlenowe. Ta gazowa metoda termicznego cięcia metali to nic innego jak podgrzanie metalu do temperatury spalania, po którym strumieniem gazu pod wysokim ciśnieniem usuwany jest stopiony metal. Do cięcia tlenem niezbędny jest odpowiedni sprzęt — na przykład wypalarki tlenowe do rur. Jak wygląda przebieg takiego procesu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Jak giąć rury - najważniejsze zasady

5 września 2022

Gięcie rur to coraz powszechniejsza metoda stosowana najczęściej w przemyśle metalowym. Nowoczesne giętarki do rur, takie jak chociażby dostępne w ofercie: https://polwelt.pl/oferta/gietarka-do-rur pozwalają uzyskać bardzo dobre walory estetyczne, a same koszty produkcji są bardzo często niższe niż tradycyjnego spawania. Dodatkowo przemawia za tym możliwość uzyskania seryjnej produkcji niezależnie od materiału, z którego wykonano rurę. Technologia CNC pozwala wykonać bardzo precyzyjnie, nawet nietypowe elementy.

Ukosowarka ręczna czy ukosowarka stacjonarna?

24 czerwca 2022

Fazowanie i ukosowanie blach jest procesem, do którego najlepiej będzie wykorzystać specjalistyczny sprzęt, pozwalający na wykonanie skutecznej obróbki krawędzi materiału i to pod różnym kątem, co pozwala na uzyskanie ukosu. Tego typu czynność można stosować w przypadku takich elementów metalowych jak blachy, pręty oraz rury. Uzyskana podczas fazowania gładka i równa krawędź, zostaje idealnie przygotowana do jej dalszej obróbki w postaci spawania, montażu lub malowania.

Fazowanie blach na promień - na czym polega?

24 czerwca 2022

Wiele różnych elementów metalowych wymaga obróbki. I nie inaczej jest w przypadku blach, które następnie mają zostać poddane spawaniu. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne urządzenie, jakim jest ukosowarka do fazowania na promień. To właśnie dzięki niej mamy możliwość odpowiedniego przygotowania krawędzi blachy do dokładnego spawania elementów.

Jak działa prasa pneumatyczna?

18 maja 2022

Prasy pneumatyczne są jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów obrabiarek wykorzystywanych do przekształcania różnego rodzaju elementów metalowych. Znajdują one zastosowanie podczas przeprowadzania szeregu zadań w obrębie przemysłu. Jak działa prasa pneumatyczna i dlaczego warto się na nią zdecydować? Prasy pneumatyczne od jakiego producenta warto wybrać? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Do czego może przydać się nitownica?

21 kwietnia 2022

Nitownica to niezawodne urządzenie pozwalające na szybkie łączenie różnorodnych elementów. Zastosowanie nitownic jest bardzo szerokie. Sprzęt ten doskonale sprawdza się podczas wykonywania wielu pracach budowlanych. Ponadto służy niezawodnie w przemyśle lotniczym oraz aeronautyce. Prosty i niedrogi model niejednokrotnie przydaje się w domowym warsztacie każdego majsterkowicza.