Blog

Jak zmierzyć siłę prasy - rozwiązanie Kistler!

26 września 2023

Podczas doboru prasy często pojawia się pytanie jaką siłę potrzebujemy aby wykonać operację jednocześnie nie niszcząć fizycznie elementów łączonych lub demontowanych. Jeżeli posiadamy charakterystykę operacji sprawa jest prostsza, wystarczy odnieść się do założeń technicznych. Często jednak tych danych brakuje.

Jak prawidłowo formować końcówki rur?

20 czerwca 2023

Łączenie końcówek rur bez spawania to wymierna korzyść. Brak wprowadzanego ciepła w materiał oraz estetyka to jedne z licznych zalet formowania oraz wywijania obrzeży rur celem ich późniejszego łączenia.

Na czym polega prostowanie blach?

28 lutego 2023

Arkusze blachy wykorzystywane podczas realizacji wielu procesów w branży przemysłowej, często mają wady związane z brakiem płaskości powstającym na skutek cięcia czy profilowania. Z pomocą przychodzi tutaj prostowanie blach umożliwiające usuwanie krzywizny lub falistości. Jak wyprostować blachę i jaki jest tego cel?

Wypalanie tlenowe a laserowe

10 lutego 2023

Wypalanie elementów ze stali, jeżeli ma zostać przeprowadzone w sposób prawidłowy, wymaga nie tylko wiedzy, ale również umiejętności i przede wszystkim zastosowania specjalistycznego sprzętu. Połączenie tych wszystkich elementów da możliwość osiągnięcia najlepszych efektów. Do cięcia stali stosowane jest przede wszystkim wypalanie tlenowe oraz laserowe.

Co można ciąć wodą?

4 stycznia 2023

Na czym polega cięcie wodą i dlaczego warto zdecydować się na ten sposób obróbki materiałów konstrukcyjnych? Co można ciąć wodą? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule!

Czym jest klinczowanie blach?

5 grudnia 2022

Klinczowanie blach jest innowacyjnym procesem technologicznym mechanicznego łączenia blach na zimno. Dzięki wspomnianej technice mamy możliwość trwałego, szybkiego, a co ważniejsze bezpiecznego połączenia zarówno elementów stalowych, aluminiowych, jak i innych stopów.

5 argumentów za cięciem wodą

2 listopada 2022

Cięcie wodą, obróbka, żłobienie i wycinanie różnorakich kształtów jest możliwe przy pomocy cięcia wodą. Precyzja tej techniki odkrywa przed nami nowe możliwości i jest coraz chętniej stosowana.

Cięcie tlenem - jak to wygląda?

20 października 2022

Jednym z najstarszych sposobów cięcia stali jest cięcie tlenowe. Ta gazowa metoda termicznego cięcia metali to nic innego jak podgrzanie metalu do temperatury spalania, po którym strumieniem gazu pod wysokim ciśnieniem usuwany jest stopiony metal. Do cięcia tlenem niezbędny jest odpowiedni sprzęt — na przykład wypalarki tlenowe do rur. Jak wygląda przebieg takiego procesu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.