Blog
Na czym polega prostowanie blach?
Arkusze blachy wykorzystywane podczas realizacji wielu procesów w branży przemysłowej, często mają wady związane z brakiem płaskości powstającym na skutek cięcia czy profilowania. Z pomocą przychodzi tutaj prostowanie blach umożliwiające usuwanie krzywizny lub falistości. Jak wyprostować blachę i jaki jest tego cel?
Wypalanie tlenowe a laserowe
Wypalanie elementów ze stali, jeżeli ma zostać przeprowadzone w sposób prawidłowy, wymaga nie tylko wiedzy, ale również umiejętności i przede wszystkim zastosowania specjalistycznego sprzętu. Połączenie tych wszystkich elementów da możliwość osiągnięcia najlepszych efektów. Do cięcia stali stosowane jest przede wszystkim wypalanie tlenowe oraz laserowe.
Co można ciąć wodą?
Na czym polega cięcie wodą i dlaczego warto zdecydować się na ten sposób obróbki materiałów konstrukcyjnych? Co można ciąć wodą? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule!
Czym jest klinczowanie blach?
Klinczowanie blach jest innowacyjnym procesem technologicznym mechanicznego łączenia blach na zimno. Dzięki wspomnianej technice mamy możliwość trwałego, szybkiego, a co ważniejsze bezpiecznego połączenia zarówno elementów stalowych, aluminiowych, jak i innych stopów.
5 argumentów za cięciem wodą
Cięcie wodą, obróbka, żłobienie i wycinanie różnorakich kształtów jest możliwe przy pomocy cięcia wodą. Precyzja tej techniki odkrywa przed nami nowe możliwości i jest coraz chętniej stosowana.
Cięcie tlenem - jak to wygląda?
Jednym z najstarszych sposobów cięcia stali jest cięcie tlenowe. Ta gazowa metoda termicznego cięcia metali to nic innego jak podgrzanie metalu do temperatury spalania, po którym strumieniem gazu pod wysokim ciśnieniem usuwany jest stopiony metal. Do cięcia tlenem niezbędny jest odpowiedni sprzęt — na przykład wypalarki tlenowe do rur. Jak wygląda przebieg takiego procesu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.
Jak giąć rury - najważniejsze zasady
Gięcie rur to coraz powszechniejsza metoda stosowana najczęściej w przemyśle metalowym. Nowoczesne giętarki do rur, takie jak chociażby dostępne w ofercie: https://polwelt.pl/oferta/gietarka-do-rur pozwalają uzyskać bardzo dobre walory estetyczne, a same koszty produkcji są bardzo często niższe niż tradycyjnego spawania. Dodatkowo przemawia za tym możliwość uzyskania seryjnej produkcji niezależnie od materiału, z którego wykonano rurę. Technologia CNC pozwala wykonać bardzo precyzyjnie, nawet nietypowe elementy.
Ukosowarka ręczna czy ukosowarka stacjonarna?
Fazowanie i ukosowanie blach jest procesem, do którego najlepiej będzie wykorzystać specjalistyczny sprzęt, pozwalający na wykonanie skutecznej obróbki krawędzi materiału i to pod różnym kątem, co pozwala na uzyskanie ukosu. Tego typu czynność można stosować w przypadku takich elementów metalowych jak blachy, pręty oraz rury. Uzyskana podczas fazowania gładka i równa krawędź, zostaje idealnie przygotowana do jej dalszej obróbki w postaci spawania, montażu lub malowania.
Fazowanie blach na promień - na czym polega?
Wiele różnych elementów metalowych wymaga obróbki. I nie inaczej jest w przypadku blach, które następnie mają zostać poddane spawaniu. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne urządzenie, jakim jest ukosowarka do fazowania na promień. To właśnie dzięki niej mamy możliwość odpowiedniego przygotowania krawędzi blachy do dokładnego spawania elementów.