Blog

Jak działa prasa pneumatyczna?

18 maja 2022

Prasy pneumatyczne są jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów obrabiarek wykorzystywanych do przekształcania różnego rodzaju elementów metalowych. Znajdują one zastosowanie podczas przeprowadzania szeregu zadań w obrębie przemysłu. Jak działa prasa pneumatyczna i dlaczego warto się na nią zdecydować? Prasy pneumatyczne od jakiego producenta warto wybrać? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Do czego może przydać się nitownica?

21 kwietnia 2022

Nitownica to niezawodne urządzenie pozwalające na szybkie łączenie różnorodnych elementów. Zastosowanie nitownic jest bardzo szerokie. Sprzęt ten doskonale sprawdza się podczas wykonywania wielu pracach budowlanych. Ponadto służy niezawodnie w przemyśle lotniczym oraz aeronautyce. Prosty i niedrogi model niejednokrotnie przydaje się w domowym warsztacie każdego majsterkowicza.

Czym jest gratowanie i jak je wykonać?

17 marca 2022

W wyniku procesu obróbki bardzo często możemy spotkać się z występowaniem tzw. zadziorów, w celu pozbycia się wspomnianych efektów istotne jest uwzględnienie procesu, jakim jest gratowanie. Ważne jest usunięcie powyższych ubytków z tego względu, że powierzchnia blachy, zawiera ostre krawędzie, a co za tym idzie, jest niebezpieczne i może powodować skaleczenie. Gratowanie jest również istotne, gdyż umożliwia nam na uzyskanie odpowiedniego efektu również w kwestii estetycznej.

Jak ciąć rury piłami tarczowymi?

21 lutego 2022

Systemowe piły tarczowe to urządzenia, które ze względu na swoją wysoką wydajność, efektywność i szybkość działania, wielokrotnie mogą okazać się niezastąpionym narzędziem w wielu gałęziach przemysłu. Tego typu maszyny doskonale sprawdzają się w przypadku cięcia rur i profili stalowych.

Jakie są rodzaje pras montażowych?

27 stycznia 2022

Prasy montażowe to mechanizm wykorzystywany od dziesięcioleci w różnych gałęziach przemysłu. Ich odpowiednie użycie znacząco przyspiesza wykonywanie poszczególnych zadań. W zależności od rodzaju prasy oraz profilu przedsiębiorstwa konieczny jest dobór odpowiedniego typu urządzenia. Jakie są najczęściej wykorzystywane rodzaje pras montażowych?

Zwijarki do blach - trójwalcowe czy czterowalcowe?

5 stycznia 2022

Wśród wielu różnorodnych maszyn powszechnie wykorzystywanych podczas procesu obróbki metali, jedną z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych, jest zwijarka do blach. Przy pomocy tego narzędzia można z łatwością zwijać, odkształcać i nadawać materiałom pożądane krzywizny.

Do czego służą nitownice radialne?

21 grudnia 2021

Nitownice radialne są przeznaczone do dużych oraz mniejszych zakładów, ponadto można ich używać do nitowania masowego. To mechaniczne urządzenie jest napędzane dwoma silnikami, których moc wynosi 0,75 kW. Pomimo tak dużej mocy, nitownice radialne są urządzeniami, które charakteryzują się cichą pracą. Zakres pracy tego urządzenia obejmuje nity do średnicy dziesięć milimetrów.

Jakie zastosowania mają gratowarki do blach?

7 grudnia 2021

Obróbka metalu to ważny element działalności firm z wielu branż. Właśnie dlatego powinna być wykonywana przy użyciu specjalistycznych, dobrej klasy narzędzi. Ma to ogromne znaczenie dla wysokiej jakości obrabianego elementu i wpływa na jakość produktu finalnego. Aby idealnie ukształtować materiał i pozbyć się ostrych krawędzi, zadziorów i odprysków z jego powierzchni należy wykorzystać gratowarki do blach. Co to za urządzenia i jakie mają zastosowanie? I dlaczego warto uczynić z nich użytek na potrzeby procesu produkcyjnego? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Jak zbudowana jest wycinarka wodna?

7 października 2021

Woda z dodatkiem materiału ściernego, pod ogromnym ciśnieniem jest w stanie przecinać różnego rodzaju tworzywa. Mogłoby się więc wydawać, że działanie takiej siły nie pozwoli precyzyjnie pracować na małych elementach czy frezować. Jednak w praktyce okazuje się, że wycinarki wodne tną dokładnie i niezależnie od tego, czy frezowaniu poddawany jest metal, guma, tekstylia czy szkło. Dodatkowo urządzenie to pracuje w bardzo szybkim tempie.