Blog

Obsługa prasy hydraulicznej - zasady BHP

17 sierpnia 2021

Prasa hydrauliczna to urządzenie, które służy do obróbki technicznej materiału poprzez jego wykrawanie, rozcinanie, wygniatanie czy dziurkowanie. Prasy hydrauliczne znajdują zastosowanie niemal w każdej dziedzinie przemysłu, szczególnie jednak w branży samochodowej, lotniczej oraz elektronicznej. Prasy hydrauliczne są również wykorzystywane w przetwórstwie surowców wtórnych i tworzyw sztucznych.

Do czego służą klucze kontrolno-pomiarowe?

5 sierpnia 2021

Klucze kontrolno-pomiarowe należą do precyzyjnych narzędzi, wykorzystywanych w wielu branżach. Szczególnie sprawdzają się tam, gdzie połączenia śrubowe są istotne dla bezpieczeństwa człowieka oraz jakości produkowanego wyrobu. Narzędzia te spotyka się dziś zarówno na wyposażeniu fabryk i przyfabrycznych laboratoriów, jak również w wyspecjalizowanych warsztatach, między innymi z branży motoryzacyjnej.

Jak wygląda proces walcowania blach?

20 czerwca 2021

Walcowanie blach to jedna z najbardziej popularnych metod obróbki plastycznej. Pozwala ona na zmianę kształtu oraz struktury metalu lub stopu, z jakiego wykonana jest dana powierzchnia walcowana. Walcowanie blach polega na kształtowaniu materiału przy zastosowaniu profesjonalnych urządzeń do walcowania. Walcarka do blach pozwala na przeprowadzenie obróbki materiału przy zachowaniu powtarzalności oraz precyzji wykonania danego produktu.

Kiedy ciąć wodą, a kiedy laserem?

1 czerwca 2021

Wycinarki wodne to rodzaj precyzyjnej maszyny tnącej, która wykorzystuje moc wody pod ciśnieniem do cięcia metalu, kamienia, szkła i innych materiałów. Pierwszym pytaniem, jakie może się nasunąć, jest to, czy w ogóle należy uskuteczniać cięcie wodą do danego projektu.

Zgrzewanie tworzyw sztucznych

12 maja 2021

Zgrzewanie tworzyw sztucznych jest bardzo ważnym elementem procesu produkcyjnego, mającym wpływ na efekt finalny produktu. Aby ten proces przebiegał sprawnie i wydajnie niezbędne stają sięspecjalistyczne urządzenia, a są nimi zgrzewarki do plastiku i innych materiałów, opartych na baziepolimerów syntetycznych. Dzięki tego rodzaju urządzeniom łączenie tworzyw sztucznych może odbywać się w sposób ciągły i bezproblemowy.

Działanie prasy hydraulicznej

24 lutego 2021

Prasy hydrauliczne to narzędzia uciskowe, których praca opiera się na prawie Pascala. Oznacza to, że maszyna wykorzystuje ciśnienie wewnętrzne cieczy, znajdującej się w zamkniętym układzie hydraulicznym do obróbki różnego rodzaju tworzyw.

Zasady konserwacji maszyn przemysłowych

2 lutego 2021

Konserwacja maszyn to bardzo ważne działanie, które ma znaczący wpływ na przebieg procesu produkcyjnego. Maszyny i urządzenia, które pracują nieprzerwanie i poddane są intensywnej eksploatacji, muszą być co jakiś czas dokładnie sprawdzane celem wymiany zużytych części lub wyczyszczenia, umycia, odtłuszczenia i zdezynfekowania podzespołów.

Znakowanie z użyciem pras udarowych EMG Presses

13 stycznia 2021

Prasy ręczne oprócz zastosowań montażowych mogą również służyć jako nośnik siły do znakowania różnorodnych elementów. W tym celu prasa ręczna zębata lub kolanowa o odpowiedniej sile powinna zostać wyposażona w odpowiednie narzędzie wybijające znaki.