Blog

Zapraszamy na dni otwarte Arku prostowanie+gratowanie w Baden-Baden

6 października 2020

Dnia 26 października 2020 rozpoczynają się nasze Dni Otwarte »Prostowanie + gratowanie« w ARKU w Baden-Baden. Serdecznie Państwo na nie zapraszamy! Podczas tegorocznych Dni Otwartych, trwających do 6.11.2020 mają Państwo możliwość przeżycia prawdziwych atrakcji: przedstawiamy autonomiczną linię do gratowania części wycinanych płomieniowo oraz uniwersalną maszynę gratującą do części wycinanych laserowo - EdgeBreaker® 6000.

Technologia cięcia strumieniem

10 września 2020

Współczesne konstrukcje oraz maszyny przeważnie zbudowane są z elementów o skomplikowanych kształtach oraz zawierają wiele różnorodnych materiałów. Niektóre z nich są wrażliwe na konkretny rodzaj obróbki lub są narażone na uszkodzenie w procesie wykańczania.

Nowe oznaczenia płytek skrawających Gerima

20 sierpnia 2020

W poniższym artykule znajdziecie Państwo przydatne informacje o nowych oznaczeniach płytek do ukosowarek ręcznych oraz stacjonarnych Gerima. Poradnik przybliży też Państwu wpływ geometrii, designu oraz liczby krawędzi tnących na jakość uzyskiwanej fazy czy promienia.

Maszyna do cięcia blachy – jakie ma zastosowanie?

29 czerwca 2020

Każdy zakład przemysłowy produkujący elementy z blach potrzebuje profesjonalnych urządzeń tnących. Maszyny do cięcia blachy (gilotyny) są niezbędne do szybkich i sprawnych procesów produkcyjnych, dlatego wykorzystywane są zarówno w małych, jak i większych zakładach.

Precyzyjne prostowarki do części wypalanych i ciętych laserowo

2 czerwca 2020

Jak dziś radzić sobie z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi płaskości blach? Rozwiązaniem jest prostowanie walcami. Podczas prostowania walcami element blachy poddany jest cyklicznym gięciom w taki sposób aby na końcu był płaski i bez naprężen. Im mniejsze są naprężenia własne w wypalanym materiale tym lepsze rezultaty podczas późniejszego spawania, gięcia albo krawędziowania.

Ręczne prasy zębatkowe i kolankowe EMG presses

15 maja 2020

Oferujemy Państwu doskonałej jakości francuskie ręczne prasy montażowe firmy EMG Presses. Każda z oferowanych pras może być doposażona w szereg różnego rodzaju akcesoriów takich jak licznik cyklów, blokada powrotu dźwigni oraz wiele innych. Prasy są dostarczane wraz z instrukcja obslugi, deklaracja zgodnosci CE oraz rysunkami.

Usuwanie szlaki po paleniu poprzez gratowanie blach

7 maja 2020

Cięcie plazmowe oraz autogeniczne charakteryzuje się dużą ilością szlaki jaka powstaje przy wypalaniu szczególnie grubych materiałów. Rozwiązaniem na szybką obróbkę tych detali są mechaniczne gratowarki do blach ARKU serii Edgebreaker.