Precyzyjne prostowarki do części wypalanych i ciętych laserowo

2 czerwca 2020

W porównaniu z innym metodami, prostowanie blach  z FlatMaster® odbywa się szybko i w prosty sposób. Z prostowarką FlatMaster® części wypalane gazowo - których ręczne prostowanie wymagało paru godzin - stają się w ciągu kilku minut płaskie i bez naprężen wewnętrznych.

Korzyści prostowania walcami:
● płaskie części w ciągu kilku minut
● prosta metoda bez większego nakładu szkoleniowego
● lepsze wyniki podczas spawania, gięcia albo krawędziowania
● redukcja poprawek i ilości części wybrakowanych

Czy maszyna wyprostuje również nieregularne kształty?

Hydrauliczna prostowarka FlatMaster® jest wyposażona w regulację stałej szczeliny. Dzięki temu rezultaty prostowania, również części ze skomplikowanymi kształtami, są jednakowo dobre. Przyjazne w obsłudze prowadzenie operatora i pamięć danych ułatwiają obsługę maszyny FlatMaster®. Zintegrowany system podpowiedzi proponuje operatorowi wartości nastawcze zależnie od danych części.

Czy maszynę można przeciążyć?

Podczas prostowania blacha i maszyna obciążone są dużymi siłami. W mechanicznych prostowarkach może dojść, przy niewłaściwym ustawieniu maszyny, do przeciążenia elementów maszyny. FlatMaster® posiada dlatego efektywną ochronę przed przeciążeniem. Zanim zostanie osiągnięte zbyt duże obciążenie maszyna zatrzymuje się a agregat prostujący otwiera się.

W jakich branżach znajduje zastosowanie FlatMaster®?

● centrum obróbki laserowej
● centrum obróbki stali, stalowe centra serwisowe
● maszyny budowlane
● budowa maszyn
● centrum obróbki stali
● przemysł lotniczy
● przemysł samochodowy
● perforowane blachy
● przemysł elektrotechniczny
● tarcze pił i inne

W naszym centrum prostowania stoją do Państwa dyspozycji prostowarki przeznaczone do testów. Przekonajcie się Państwo sami o możliwościach prostowarek ARKU - również z częściami z Państwa produkcji. Wspólnie z naszymi ekspertami znajdą Państwo maszynę na miarę swoich potrzeb.

Co z zabrudzeniami walców?

W procesie produkcyjnym zbierają się nieczystości i resztki materiału w agregacie prostującym. Gruntowne czyszczenie walców prostujących i rolek podpierających zapewnia jednakowy wynik prostowania i zapobiega awarii agregatu prostującego. Z tego powodu FlatMaster® wyposażony jest w system szybkiej zmiany walców. Zmiana i gruntowne czyszczenie walców jest łatwe i szybkie do przeprowadzenia.

Jak grube blachy można dziś prostować?

Prostowarka FlatMaster® zapewnia niezmiennie dobre wyniki prostowania dla elementów blachy o grubości od 0,2 mm do 60mm. FlatMaster® jest rezultatem 40-letniego doświadczenia w budowie precyzyjnych prostowarek. FlatMaster® pracuje u przodujących producentów maszyn
budowlanych, ekspertów techniki dźwigowej i specjalistów wypalania blach.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo tutaj