Jak ciąć rury piłami tarczowymi?

21 lutego 2022

Systemowe piły tarczowe to urządzenia, które ze względu na swoją wysoką wydajność, efektywność i szybkość działania, wielokrotnie mogą okazać się niezastąpionym narzędziem w wielu gałęziach przemysłu. Tego typu maszyny doskonale sprawdzają się w przypadku cięcia rur i profili stalowych. Dzięki temu, że piły tarczowe do rur występują w wielu wariantach o różnej mocy i konstrukcji, mamy możliwość ich odpowiedniego dopasowania do konkretnych wymagań z zakresu prowadzonych prac w tym również połączenie ich z sekcją gratowania rur i profili oraz ich późniejszego mycia i paletowania.

Systemowe piły tarczowe do cięcia rur lub profili, to profesjonalne maszyny, które ze względu na zastosowane rozwiązania technologiczne, pozwalają na szybkie, a co ważniejsze bezproblemowe i bezpieczne cięcie różnego rodzaju rur, począwszy od stalowych, przez miedziane, a skończywszy na tych, wykonanych z tworzywa sztucznego. Są niezbędnym sprzętem w przypadku tych miejsc/zakładów, w których zachodzi konieczność zastosowania sprzętu pozwalającego na znaczną optymalizację procesu związanego z powtarzalnym cięciem rur lub profili.

Dlaczego warto jest się zdecydować na cięcie rur piłami tarczowymi?

Piły tarczowe do rur produkowane przez renomowaną firmę RSA (dostępne w naszej ofercie https://polwelt.pl/oferta/pily-tarczowe-RSA-przecinarki-tarczowe-gratowarki-do-rur-profili), to niezwykle precyzyjne, a zarazem wytrzymałe przemysłowe maszyny, które umożliwiają cięcie materiału w sposób automatyczny. Rury po załadowaniu na podajnik są następnie podawane pod głowice tnąca i ucinane na wymaganą długość.

Następnie na życzenie Klienta rury mogą być szczotkowane oraz myte. Wszystko w jednym procesie szybko, automatycznie i z wysokimi standardami tolerancji.

W końcu nie od dziś wiadomo, że jednym z elementów, który składa się na końcowy sukces, w tym przypadku na precyzyjnie i szybko wykonaną pracę w zakresie cięcia rur, jest posiadanie odpowiedniej maszyny. I takim właśnie sprzętem są systemowe piły tarczowe marki RSA, które w przeciwieństwie do pił taśmowych, pozwalają na o wiele szybsze i bardziej powtarzalne cięcie, podczas którego nie dochodzi do uszkodzenia obrabianego materiału. Ma to znaczne przełożenie na zwiększenie efektywności pracy, tym bardziej że wydajność produkcyjna w zakresie cięcia rur przy wykorzystaniu wspomnianych pił tarczowych, może nawet osiągać do 10 000 sztuk na godzinę. Dodatkowo istnieje możliwość zintegrowania tego typu sprzętu z aktualnie posiadanym ciągiem technologicznym.