Ukosowarki do blach - precyzyjne ukosowanie

28 października 2020

Precyzyjna i fachowa obróbka materiału wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn, dzięki którym proces technologiczny produkcji będzie odbywał się sprawnie i bez zakłóceń. Do najważniejszych i bardzo popularnych maszyn należą ukosowarki. Dzięki ich wykorzystaniu można przygotowywać krawędzie blach, rur i profili do dalszej obróbki, polegającej na nadaniu im wymaganych skosów. Precyzyjnie ukształtowane skosy idealnie nadają się do dalszego spawania, dzięki czemu można otrzymać bardzo wysoką jakość produktu finalnego.

 

Ukosowarki do blach - jakie mają zalety?

 

Ukosowanie blach przy użyciu tego typu maszyn daje doskonałe wyniki jakościowe, ponieważ fazy wyglądają idealnie. Skosy posiadają czystą i gładką powierzchnię, bez żadnych odkształceń i zdeformowań materiału. Dzięki temu są perfekcyjne przygotowanie do dalszego procesu produkcyjnego, jakim jest spawanie. Ukosowarki stosuje się do precyzyjnego ukosowania i zaokrąglania krawędzi na promienie przed malowaniem i tylko dzięki takim maszynom można uzyskać bardzo precyzyjne cięcie. Ponadto są to urządzenia wydajne, ekonomiczne, wytrzymałe, wygodne w obsłudze i działają niezawodnie.

 

Ukosowarki do blach - jakie są ich rodzaje?

 

Na rynku są dostępne różne modele ukosowarek, które mogą być ręczne lub automatyczne. Jak jest różnica między nimi? Ukosowarki ręczne są wykorzystywane przy fazowaniu blach o małej i średniej grubości, a także rur i kształtowników. Dzięki odpowiedniej głowicy oraz płytki skrawającej, które są wymienne, można otrzymać bardzo wysokiej jakości skosy i zaokrąglenia na krawędziach. Maszyny ręczne to ukosowarki strugające ze specjalnym kołem tnącym oraz frezujące z szybkoobrotową głowicą i płytkami skrawającymi.

 

Innym rodzajem ukosowarek są maszyny zrobotyzowane do których należą urządzenia stacjonarne i przejezdne. Dzięki nim można wykonać fazowanie blach zarówno dużych i długich arkuszy, jak i mniejszych elementów.

 

Ukosowarki - czy można dzięki nim uzyskać precyzyjne cięcie?

 

Maszyny tego rodzaju mogą obrabiać różnego rodzaju materiał, taki jak pręty, blachy i rury ze stali nierdzewnej lub konstrukcyjnej, aluminium i metali. Bez względu na rodzaj i kształt tworzywa, poddanego procesowi technologicznemu, cięcie jest zawsze perfekcyjne. Bardzo wysoka jakość krawędzi i zaokrągleń gwarantuje solidną i wytrzymałą konstrukcję spawanych rur czy blach.

 

Dzięki tym maszynom fazowanie blach odbywa się w sposób sprawny i wydajny, zapewniając tym samym płynność produkcji.

 

Ukosowanie blach przy użyciu takich maszyn jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich firm, którym zależy na najwyższej jakości produktach, uzyskanych minimalnym nakładem pracy i środków. W naszej ofercie polecamy ukosowarki Gerima: https://polwelt.pl/oferta/ukosowarki-reczne-gerima