Zgrzewanie tworzyw sztucznych

12 maja 2021

Zgrzewanie tworzyw sztucznych jest bardzo ważnym elementem procesu produkcyjnego, mającym wpływ na efekt finalny produktu. Aby ten proces przebiegał sprawnie i wydajnie niezbędne stają się specjalistyczne urządzenia, a są nimi zgrzewarki do plastiku i innych materiałów, opartych na bazie polimerów syntetycznych. Dzięki tego rodzaju urządzeniom łączenie tworzyw sztucznych może odbywać się w sposób ciągły i bezproblemowy.

 

Jak działa zgrzewarka tworzyw sztucznych?

 

Zgrzewanie odbywa się poprzez działanie gorącego powietrza, które nadaje plastyczności tworzywom i pozwala na ich prawidłowe połączenie. Wytwarzane ciepło może być jednak uciążliwe dla pracowników i wpływać negatywnie na mikroklimat w miejscu wykonywania zadań. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie urządzenia dwukomorowego, wyposażonego w robota, manipulującego elementami w zamkniętym środowisku. Warto skorzystać z nowoczesnych urządzeń włoskiej firmy Aumatech, które oprócz robota wyposażone są w wysokiej jakości tarcze tnące. To urządzenia zaawansowane technologicznie, które działają bardzo precyzyjnie, zapewniając wysoką jakość wykończenia. Dzięki nim można obrobić każdy kształt i wymiar i to bez wiórów i pyłów.

 

Zgrzewarki tworzyw sztucznych - zastosowanie

 

Zastosowanie zgrzewarek jest bardzo szerokie i różnorodne. W branży Automotive są wykorzystywane do produkcji spryskiwaczy, osłon silnika, zderzaków, lamp i innych detali, opartych na polimerach. Przy ich użyciu można zgrzewać folie, banery i siatki mesh czy plandeki i wykładziny podłogowe. Wykorzystuje się je także na liniach produkcyjnych do łączenie elementów z tworzyw sztucznych.

Oferujemy zgrzewarki, które można idealnie dopasować do rodzaju obrabianych elementów. Po więcej informacji zapraszamy do:  https://polwelt.pl/kontakt