Walcarki do blach 3 i 4 walcowe Davi

18 kwietnia 2020

Jesteśmy generalnym dystrybutorem na Polskę maszyn firmy PROMAU DAVI producenta praktycznie wszelkiego typu trój i czterowalcowych zwijarek zarówno do blach cienkich jak i płyt stalowych o grubości do 270 mm na zimno a także o znacznie większych grubościach zwijanych z podgrzewaniem.

Czterowalcowe zwijarki do blach

Urządzenia te można podzielić na zwijarki do blach MCA pracujące na segmentach do 15 mm grubości oraz większe maszyny typu MCB wykonujące rolowanie blachy do 300 mm grubości. Urządzenia działają w bardzo dokładny sposób, wykonują w sposób szybki pracę oraz posiadają prostą i intuicyjną obsługę. Ze względu na jednofazowy cykl pracy, nie ma konieczności wstępnego podginania obu końców blachy i w następnej kolejności jej zwijania. Możliwe jest również zwinięcie cylindra poprzez włączenie podgięcia obu końców. Zastosowanie systemu sterowania CNC ułatwia wprowadzenie danych zwijania oraz znacznie automatyzuje pracę na linii produkcyjnej. Tego typu zwijarki do blach urządzeń możliwe jest również zastosowania sterowania DAVI CNC gwarantujące automatyczne programowanie bez konieczności obsługi operatorów. System zwijania charakteryzuje również dokładność podczas podawania materiału, dzięki czemu zwijanie blachy cienkich profili czy rur jest procesem w pełni wydajnym.

MCA - zwijarki do blach czterowalcowe Davi


ZAKRES
Innowacyjny i ekskluzywny projekt, do zwijania blach o grubościach od 10-15mm. Bardzo dokładne urządzenia, szybkie, proste i intuicyjne. Najbardziej zaawansowana technicznie zwijarka do lekkich zastosowań na rynku.

CYKL JEDNEJ FAZY
Nie zachodzi potrzeba wstępnego podginania obu końców blachy a następnie zwijania, jak ma to miejsce przy maszynach trójwalcowych. Cylinder może zostać zwinięty, włączając pogięcie obu końców, przechodząc blachą w jednym przejściu.

Operator powinien znaleźć tylko jedną pozycję dla każdego walca bocznego, aby uzyskać gotowy element.

STEROWANIE ZA POMOCĄ CNC
Maszyna jest sterowana za pomocą podstawowego, przyjaznego dla użytkownika sterowanie CNC, aby zwijać elementy automatycznie. Bardziej zaawansowane sterowanie DAVI CNC (najbardziej zaawansowane w branży, wybranych przez NASA), są samo-programowalne, bez konieczności obsługi przez doświadczonych operatorów.

DOKŁADNE PODAWANIE MATERIAŁU
Oba walce dociskowe są zasilane za pomocą niezależnych silników hydraulicznych, skutecznie zatrzymywanych hydraulicznie i bezpiecznie, zamiast przy pomocy mało wydajnych okładzin hamulcowych - popularnego rozwiązania w przypadku innych marek.

POZIOME PODAWANIE
Blachy są ładowane horyzontalnie, aby umożliwić użycie podajników oraz automatycznych systemów ładowanie i rozładunku. Maszyny sterowane CNC stają się automatycznymi ""bezzałogowymi"" centrami zwijającymi, z niezwykle krótkim czasem cyklu, idealnymi do produkcji o wysokiej ilości.

Więcej informacji na temat zwijarek do blach DAVI MCA tutaj

 

Trójwalcowe systemy zwijania blach

Walcarka do blach stosowana jest do arkuszy blachy o grubości większej niż 60-80 mm. Urządzenie wykorzystane jest przy ciężkich do zwijania materiałach. Są to maszyny bardzo łatwe w obsłudze a ich działanie jest bardzo podobne do działania prasy. Zastosowanie górnych i bocznych walców zwijarki do blach powoduje przesuwanie blachy w całości oraz uformowanie cylindra o żądanej średnicy. Stosując zmienny rozstaw walców bocznych, dzięki maszynom MAV można również sterować geometrią przygotowanego cylindra blachy. Urządzenie dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania pozwala na kompleksowe projektowanie procesu zginania przy zachowaniu odpowiedniej geometrii. Dzięki wydajnym systemom walcarka do blach ułatwia uginanie i zwijanie arkuszy blachy, profili oraz rur o bardzo dużej grubości zachowując przy tym  kształt walca o odpowiedniej średnicy.

MAV - zwijarki do blach trójwalcowe o zmiennej geometrii

ZAKRES
Najbardziej zaawansowana zwijarka do blach przeznaczona do grubości powyżej 60-80mm. Maszyna ta jest najlepszym tego tupu rozwiązaniem przeznaczonym do bardzo ciżekich zastosowań.

KONSTRUKCJA
MAV są absolutnie najłatwiejszymi w obsłudze trójwalcowymi maszynami, gdyż ich działanie jest podobne do prasy, górny walec porusza się w górę i dół, zaś materiał opiera się na dwóch bocznych walcach.

Obrót walców przesuwa blachę w całości oraz formuje cylinder na żądaną średnicę.

ZMIENNA GEOMETRIA - Boczne walce mogą być niezależnie przesuwane do wewnątrz i na zewnątrz, optymalizując geometrię dla każdej aplikacji. Pozycjonując boczne walce w celu zmniejszenia płaskiego odcinka, uzyskujemy najkrótszy płaski koniec dzięki zmiennej geometrii niż na jakiejkolwiek innej trójwalcowej maszynie. Zwiększając z kolei rozstaw bocznych walców, urządzenie jest w stanie zwijać grubszy materiał inne maszyny w przemyśle. Wszystkie trzy walce obracają się niezależnie.

Więcej informacji na temat zwijarek do blach DAVI MAV tutaj

 #polwelt #Davi #zwijarka do blach #walcarka do blach #zwijarka do profili