Praski montażowe ręczne zębatkowe oraz kolankowe firmy EMG.

22 marca 2020

Poszukując opowiedniej prasy do montażu lub demontażu róznych elementów warto zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe parametry techniczne ale również solidność i dokładność wykonania. Długa żywotność prasy ręcznej jest składową wielu elementów takich jak sztywny słup, solidny stół dobrze zamocowana i wykonana sprężyna sprężyna, twardy materiał dźwigni. 

Częste pytania jakie otrzymujemy od klientów dotyczą np.:

- czy siła nacisku praski będzie odpowiednia do montażu łożysk z materiałem „X” ?

- czy prasa w procesie wykrawania nie będzie miała problemów z wycięciem konkretnego kształtu w materiale „X” ?

- czy firma EMG może stworzyć prasę odpowiadającą na indywidualne potrzeby produkcyjne ?

- czy to prawda, że prasy zębatkowe są mocniejsze niż kolanowe?

 W siedzibie firmy EMG znajduje się salon wystawowy i laboratorium testowe sąsiadujące z warsztatami produkcyjnymi. Daje nam to możliwość przeprowadzenia testów oraz rozwiać wątpliwości klientów dotyczących użyteczności pras, które będą wieloletnią inwestycją. To w tym dziale co tydzień przeprowadzane są wszelkiego rodzaju testy na próbkach dostarczonych przez naszych klientów i przyszłych nabywców. 

Na życzenie możemy przedstawić Państwu każdy model prasy, który posiadamy w swojej ofercie. W przypadku bardzo specyficznych wyzwań mogą Państwo przesłać do firmy Polwelt próbki, a my przy współpracy z EMG ustalimy, zbadamy i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie w postaci oferty dla Państwa. Dokładny opis typoszeregu oferowanych pras ręcznych możecie Państwo znaleźć tutaj.

Na poniższym zdjęciu możecie Państwo zobaczyć ręczną prasę montażową 4HR wyposażoną w niestandardowe narzędzie.